ABASTRA BigData


ABASTRA BigData jest rozwiązaniem bazującym na standardowych pakietach z rodziny Hadoop'a i przeznaczonym do tworzenia oraz analizy dużych i różnorodnych zbiorów danych.

Rozwiązanie zostało stworzone i jest ciągle rozwijane w oparciu o:

 • Hadoop
 • Dodatkowe rozszerzenia i funkcje analityczne
 • Specjalistyczne diagramy do wizualizacji danych i wyników analityki

Czym jest ABASTRA BigData

Przy pomocy narzędzi oferowanych przez rozwiązanie ABASTRA BigData użytkownik ma możliwość:

 • tworzyć i przeglądać zapytania do baz danych operujących na olbrzymich zbiorach danych
 • analizować dane biznesowe
 • eksplorować dane i przedstawiać je przy pomocy diagramów czy wykresów
 • tworzyć i weryfikować modele danych do zastosowań naukowych i biznesowych
 • przewidywać i zapobiegać różnym zdarzeniom, np. rotacji klientów

Tworzenie i przeglądanie zapytań do baz danych

ABASTRA BigData za pomocą przygotowanych edytorów i interfejsu użytkownika pozwala na tworzenie modeli danych bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Możemy przy użyciu tych narzędzi przygotowywać kwerendy, sprawdzać datę i czas ich ostatniego użycia, czy zwrócony wynik. Narzędzia umożliwiają również graficzną wizualizację dostępnych danych.

Analizowanie danych biznesowych

Platforma ABASTRA BigData służy również do analizy danych biznesowych. Dzięki dostępnym narzędziom użytkownik może zebrać z różnych źródeł informacje potrzebne do decyzji biznesowych. Dane te mogą być użyte do automatyzacji i optymalizacji procesów biznesowych. Idealna analiza biznesowa oparta jest na jakości danych i jakości procesów analitycznych na tych danych. Podejmowanie decyzji oparte na danych obejmuje:

 • eksplorację danych w celu znalezienia nowych wzorców i relacji
 • wyjaśnienie, dlaczego wystąpiły pewne zdarzenia (analiza statystyczna, analiza ilościowa)
 • prognozowanie przyszłych wyników

Eksploracja i odkrywanie danych

Rozwiązanie ABASTRA BigData pozwala na eksplorację i analizę danych poprzez zastosowania zaawansowanych funkcji analitycznych. W ten sposób użytkownik może na przykład sprawdzić popularność danego artykułu lub aktywność i zachowanie danego klienta. Wszystkie dane przedstawiane mogą być w postaci graficznej na diagramach i wykresach.

Dopasowanie rozwiązania do procesów biznesowych

Rozwiązanie ABASTRA BigData może być dopasowane do istniejących procesów biznesowych klienta. Takie dopasowanie obejmuje także automatyzację pozyskiwania i analizy danych oraz raportowania wyników analizy.

Przewidywanie i zapobieganie różnym zdarzeniom

ABASTRA BigData umożliwia przewidywanie i zapobieganie zdarzeniom związanymi z rotacją klientów. Jest to proces szczególnie ważny dla biznesów internetowych. Dzięki dostępnym narzędziom użytkownik może sprawdzić ostatnią aktywność klienta. W ten sposób uzyskuje się dane dotyczące np. czasu trwania czy częstotliwości relacji klient – biznes. Poprzez takie zabiegi można zorientować się, w jakim momencie następuje zagrożenie zerwania relacji, i można poprawić działania biznesowe czy marketingowe.

Stempelki

Nasz nowy produkt, czyli aplikacja mobilna Stempelki, to nowoczesny odpowiednik kart lojalnościowych. Pozwala w innowacyjny sposób zdobyć przywiązanie klienta, który żeby mieć dostęp do wszystkich aktualnych promocji, a także swoich nagród, potrzebuje tylko telefonu komórkowego! Firma korzystająca z aplikacji ma możliwość samodzielnego tworzenia i zarządzania własnymi kampaniami, co pomaga zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Czytaj więcej...

ZOOM.ME, czyli nasza ZOOMka

ZOOM.ME jest innowacyjnym podejściem do dzielenia się z bliskimi uchwyconymi chwilami w postaci zdjęć. Praktycznie w kilka sekund można za pomocą smartfon'a zrobić zdjęcie i wysłać je nawet do kilku ZOOMek jednocześnie. Natomiast osoby będące właścicielami takich urządzeń nic nie muszą robić; mogą po prostu cieszyć się widokiem otrzymanych zdjęć, ponieważ takie zdjęcie samo wyświetli się na ekranie ich ZOOMki. Czytaj więcej...

ABASTRA BigData

Rozwiązanie zostało stworzone i jest ciągle rozwijane w oparciu o:ABASTRA BigData jest rozwiązaniem bazującym na standardowych pakietach z rodziny Hadoop'a i przeznaczonym do tworzenia oraz analizy dużych i różnorodnych zbiorów danych. Wizualizacja danych i automatyzacja raportowania wspierają optymalizację procesów biznesowych. Zaawansowane funkcje analityczne umożliwiają detekcję rotacji klientów. Czytaj więcej...

Ranking Computerworlda: Abastra wśród największych eksporterów oprogramowania.

W rankingu polskiego Computerworlda Top 200, zawierającym podsumowanie krajowego rynku teleinformatycznego za rok 2011, Abastra uplasowała się na wysokiej pozycji. W prestiżowej kategorii największych polskich eksporterów oprogramowania znalazła się od razu na 39 miejscu. Całość wyprodukowanego przez Abastrę oprogramowania została sprzedana w krajach Europy Zachodniej oraz najwyżej rozwiniętych krajach Dalekiego Wschodu.

ABATRIS już jest!

W zakładce ABATRIS powyżej zamieściliśmy grywalne demo, które nie tylko ma zachęcać do odwiedzania strony, ale przede wszystkim dawać próbkę umiejętności naszych programistów webGL. Wymagania: przeglądarka z włączoną obsługą WebGL. Życzymy miłej zabawy :)


Nasi partnerzy:

Uniwersytet Łódzki
Uniwersytet Medyczny
Politechnika Łódzka